0
Twój koszyk jest pusty :(
Twoje produkty Update Price

 

Czyszczenie uszu tak jak i pozostałe zabiegi pielęgnacyjne mogą być traktowane, jako formy pieszczot. Ze względu na filigranowe rozmiaru chihuahuas, pielęgnacja tych piesków odbywa się zazwyczaj na kolanach pana, bo jest to miejsce, które chihuahua lubi najbardziej.

Psie ucho jest delikatnym narządem i łatwo wyrządzić zwierzęciu krzywdę, dlatego zabieg czyszczenia ucha przeprowadzamy bardzo ostrożnie. Najczęstszą dolegliwością psich uszu jest podrażnienie lub zapalenie nabłonka kanału słuchowego, wywołane przez zalegającą w nim woszczynę. Łatwo to zauważyć gdyż nasz pupil zacznie się drapać po uchu, trzepać głową (próbując oczyścić ucho z brudu lub nawet płynu), a z ucha będzie wydobywał się nieprzyjemny zapach.

Aby uniknąć zapalania ucha, które jest bardzo bolesne i nieprzyjemne dla naszego pieska, powinno się raz na dwa tygodnie sprawdzać czy w uchu nie ma wydzieliny, a najlepiej przetrzeć je wacikiem owiniętym na palcu. Ważne jest, aby nie zostawić ani odrobiny waty w uchu. Gdy zauważymy, że wata jest brudna trzeba bardzo dokładnie wyczyścić ucho. Następnie zamoczyć watę w specjalnym płynem (możemy go kupić w aptece bez recepty) i ponownie wytrzeć ucho. Kończąc ten zabieg najlepiej wpuścić parę kropelek płynu do ucha i rozmasować go przy nasadzie ucha.

Istnieje także możliwość, aby wyczyścić uszy naszego pupila udając się na wizytę do lekarza weterynarii. Lekarz użyje do tego celu specjalistycznych narzędzi, lecz systematyczna kontrola i czyszczenie uszu przez właściciela spowodują, że uszy naszego pieska nie będą wymagały aż tak dogłębnej penetracji.

Nie powinno się jednak zbyt często czyścić ucha gdyż tylko to przyspieszy wytwarzanie woszczyny. Odpowiednio zadbane, zdrowe uszy powinny być różowe w środku i mieć jasne brzegi.

 

Littlechampions.pl to miejsce, gdzie pomożemy zapewnić opiekę Twojemu najlepszemu przyjacielowi...

Resorowa 28
02-956 Warszawa, Polska

kontakt@littlechampions.pl

Godziny pracy

  • Pon08:00 - 16:00
  • Wt08:00 - 16:00
  • Śr08:00 - 16:00
  • Czw08:00 - 16:00
  • Pi08:00 - 16:00
  • So,NiNieczynne

Odwiedź nas na:

Top
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej… Zgadzam się i akceptuję