0
Twój koszyk jest pusty :(
Twoje produkty Update Price

 

Bardzo ważnym elementem pielęgnacji piesków rasy chihuahua jest obcinanie im pazurów. Zasadniczo pazury u wszystkich psów rosną szybko, ponadto w przypadku dużych psów pazury wymagają rzadszej pielęgnacji, ponieważ zazwyczaj zdzierają się w trakcie spacerów (zwłaszcza po twardym podłożu).

Chihuahua z racji swoich niewielkich rozmiarów oraz wrażliwości na niskie temperatury zazwyczaj spędza na dworze zbyt mało czasu, aby pazurki zdzierały się samoistnie. Stąd niezwykle ważna jest pielęgnacja psich łapek. Przede wszystkim należy obserwować przyrost pazurków. Kiedy stają się zbyt długie, a już w szczególności, kiedy zaczynają się podwijać należy je skrócić. Oczywiście można w tym celu udać się do weterynarza albo salonu pielęgnacji psa. Wówczas ktoś zadba o łapki naszego psa. Jednak równie dobrze możemy podciąć je sami.

W każdym sklepie z psimi artykułami zakupimy obcinaczki do pazurów. Kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych i wystarczają na kilka lat. Zatem to bardzo mądrze wydane pieniądze.

Zabieg obcinania pazurów jest bardzo prosty. Pierwszy raz najlepiej wykonać go w asyście drugiej osoby, która będzie zabawiać psa. Wówczas on nawet nie zauważy, że coś robimy przy jego łapkach. Najważniejsze, aby nie obciąć pazurków zbyt krótko, ponieważ będą krwawić i sprawią psu ból.

Obcinamy tylko tę białą część, a więc nieunerwioną. Jeśli mamy obawy, najlepiej skracać pazury częściej, ale tylko o 1-2 mm. Wówczas nie narazimy psa na przykre doznanie. Cążki do pazurów obsługuje się podobnie jak cążki do pielęgnacji ludzkich paznokci (działają na zasadzie nożyczek). Obcinamy pazurki przy każdej łapce pamiętając także o pazurach łokciowych (bocznych).

Ważnym jest, aby przyzwyczajać psa do tego zabiegu. Należy pozwolić mu obwąchać obcinaczki, głaskać go w czasie obcinania i nie szarpać łapek. Po kilku zabiegach pies oswoi się i będzie spokojnie poddawał się obcinaniu. Najważniejszym jest, aby nie spowodować krwawienia. Jeśli jednak ono się nam przytrafi należy niezwłocznie opłukać krwawiącą łapę zimną wodą w celu obkurczenia naczyń krwionośnych. Następnie przykładamy gazik jałowy, aby zatamować krwawienie.

Littlechampions.pl to miejsce, gdzie pomożemy zapewnić opiekę Twojemu najlepszemu przyjacielowi...

Resorowa 28
02-956 Warszawa, Polska

kontakt@littlechampions.pl

Godziny pracy

  • Pon08:00 - 16:00
  • Wt08:00 - 16:00
  • Śr08:00 - 16:00
  • Czw08:00 - 16:00
  • Pi08:00 - 16:00
  • So,NiNieczynne

Odwiedź nas na:

Top
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej… Zgadzam się i akceptuję